Rozrywka

Czy escape roomy są bezpieczne?

escape-room

Swego czasu zrobiło się głośno na temat poziomu bezpieczeństwa oferowanego przez escape roomy. W jednym z nich doszło do tragicznego wypadku, który sprawił, że escapy roomy zaczęły szybko cieszyć się złą sławą i stopniowo, aczkolwiek systematycznie traciły swoją popularność, bo ludzie po prostu zaczęli bać się je odwiedzać. Wielka szkoda.

To, że ktoś nie pomyślał o zastosowaniu odpowiednich i sprawdzonych zabezpieczeń, nie znaczy wcale, że od razu należy spisywać wszystkie polskie pokoje zagadek na straty. Do wypadków dochodzi teraz absolutnie wszędzie. Przytrafiają się one nawet w szkołach, a czy którykolwiek rodzic pomyślałby kiedykolwiek o tym, by nie wysłać swojej pociechy do placówki edukacyjnej? Raczej nie, tak więc nie należy też przesadzać ze swoimi obawami względem bezpieczeństwa escape roomów. Te sprawdzone, tworzone przez znane w Polsce firmy są miejscami w stu procentach bezpiecznymi. Każdy może więc w nich do woli się bawić bez obaw o to, że na tej zabawie ucierpi jego zdrowie lub życie.

Mimo wszystko trzeba to jednak podkreślić, że escape room nie jest tak do końca uniwersalnym miejscem do zabawy, czyli nie jest miejscem do zabawy dobrym absolutnie dla każdego. Niektórzy rzeczywiście nie powinni z niego korzystać. Nie chodzi tu w żadnym wypadku o wiek, ale bardziej o posiadane fobie, a zwłaszcza o klaustrofobię, która jest lękiem przed przebywaniem w ciasnych zamkniętych pomieszczeniach. Jeżeli klaustrofobik odwiedzi escape room, może zakończyć się to dla niego prawdziwą traumą.

Ogólnie rzecz biorąc, osoby mocno lękliwe też muszą uważać na ten typ zabawy. Co prawda w pokoju przygodowym raczej poczują się w miarę dobrze, jednakże pokój o tematyce horroru może okazać się dla nich zbyt przerażający. Należy więc wszystko dostosowywać do siebie i do swoich własnych możliwości. Zabawa w escape roomie ma być przecież przede wszystkim przyjemna.

Interesujące informacje rozrywkowe publikujemy również na olsztynski.pl.

Similar Posts